www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Разработка "Атила"


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Разработка "Атила"
anti666
Публикувано на: 29.1.2009, 11:59
Quote Post












Понеже Елтимир не може да пусне тази тема тук, позволявам си да я прекопирам от неговото сайтче
"Към средата на януари 2009 година в българското Интернет пространство се случи нещо тревожно. Разни дребни провокаторчета почнаха да предизвикват ту един, ту друг от пишещите в блогове и форуми. Защо казвам „тревожно”? Ами защото личеше от километри, че цялото уж безцелно заяждане е добре организирано. Личеше, че вулгарните провокаторчета са навързани на една верижка, че се командват от един и същ център. Какво се случи после?
Всички знаем какво се случи. Знаят дори онези, които през живота си не са влизали в Интернет. Някой си Мирослав Блажев отвлече автобус. Казват, че похитителят бил въоръжен. С газов пистолет. Имал и боен, обаче бойният бил в багажа му и е недостъпен по време на път. Или в багажа са били само патроните. Полицейските обяснения бяха противоречиви, затова приемам на доверие всички версии. Включително и версията, че Блажев е луд. Приемам я на доверие, въпреки, че не вярвам в нея. Повече вярвам, че Бложев се е оказал прекалено малодушен, ама за това после. Какво се случи после?
Някои чуха и видяха, други прочетоха какво се случи. По някаква си телевизия излезе някакъв си психолог от МВР и изнесе грижливо подготвена лекция. Лекция, посветена на инцидента и писана поне седмици преди това. Почвам да се чудя дали баба Ванга не е възкръснала или пък Генералният секретар на МВР не е придобил пророчески дарби. Та г-н другарят психолог изиска Интернет да бъде поставен под най-строг контрол и срещу пишещите там да бъдат вземани незабавни мерки. Защото видите ли, похитителят Блажев също бил писал в Интернет. Браво на психолога! Похвално! Абе, малоумнико, защо искаш закриването на всички автобусни линии в България? Ама не е поискал такова нещо, ще кажете. Как да не е поискал? Нали Блажев не само е писал в Интернет, но и се е возил в автобус. Следователно и автобусите следва да бъдат спрени. Какво се случи после?
После бе изнесен някакъв законопроект, съставен в чест на пътния инцидент. Също като лекцията на другаря МВР психолог, законопроектът бе изготвен месеци преди отвличането. Какви гении работят в нашето генитално, тоест гениално МВР-нце! Да ги разцелуваш. А после, след целувката какво да ги правиш? Айде без цинизми, моля ви се! Та какво се случи после?
После прокурорите нещо не успяха да се ориентират дали да постановят трайно задържане на Блажев, та му дадоха две по 72 часа. В затвора по-малко от седем дни карцер не дават, ама на Блажев му дадоха по-малко. Защо ли? А после? Е, после почнахме да разсъждаваме. И тъй като повечето от нас разсъждават сами, без помощта на министър Макаков или на Главния Пингвин Д., то съм принуден да премина към моите лични разсъждения.
Седмица преди похищението в Интернет се появи познато име. Калоян Чавдаров Христов от Русе, известен с интернетското си прозвище „Фелдмаршал”. Същият Калоян Христов, който бе създал блог в прослава на някой си Адолф Хитлер. Калоянчо ме почна с псувни, с ругатни, с клевети и с надеждата да му отговоря. По-късно ще разберете защо. Само че аз не знаех какво да му отговоря и взех, че публикувах едно свое изложение до РПУ – Ботевград, в което изложение се споменава името на Калоян – Фелдмаршала. Трите имена, точният адрес, даже ЕГН-то съм посочил. Целият текст можете да видите тук:
http://erigkan.ucoz.ru/load/1-1-0-6
От изложението ми нямаше резултат, защото по думите на началника на РПУ – Ботевград, интерес проявил самият Генерален секретар на МВР Павлин Димитров. А моят личен опит ми казва, че щом Павлин се намеси някъде, да очаквам драстично нарушение на всички видове закони. Какво друго се случи?
Ами случи се, че ми писа – познайте кой? Ами писа ми самият Мирослав Блажев. Първо ме откри в един Интернет форум, а после прати няколко писма на личния ми мейл. Не успях да схвана съвсем точно какво иска от мен, не се разбрахме, Мирослав спря да пише за един ден, а на следващия ден отвлече автобус. Да казвам ли още?
Ами щом съм почнал да приказвам, да си кажа и другото, та да ми олекне.
Почвам с намерените в багажа на Мирослав Блажев 40 бойни патрона. Дали от страх, дали от малодушие, дали у него е проговорила съвестта, това не знам. Знам единствено, че Блажев не е изпълнил сценария докрай, кръв не се е проляла, сценарият се е провалил, от Държавна сигурност са бесни, а за по-нататък не знам. Планирало се да бъдат убити определен брой невинни хора, което да отключи общественото недоволство и да го насочи в удобната за ДС посока. Планирало се да бъдат арестувани определени лица, които държат неприличен език към Партиите и Правителството и клеветят държавния и обществен строй на Мафиозка Република България. И отправят заплахи по Интернет. Е, може да са отговаряли на отправени към тях заплахи, но няма значение. Важното е, че и те са заплашвали. Естествено, че Държавна сигурност, този меч и щит на другаря Сер Гей, на другаря сериен убиец Доган и на другаря Цар няма да търпи подобно нещо! Защо казвам „Държавна сигурност”? Ами заради Пингвина, тоест заради Генеранален секретар на МВР Павлин Димитров. Преди 1980 година същият беше началник на ДС – Ботевград. И тъй както при курвите, така и при ченгетата няма бивши. Значи Павката Димитров си е парче служител на Държавна сигурност. Няма значение как се нарича днес същата служба. Бардакът може да е нов, ама курвите в него са си старите. А после, какво да чакаме после, все пак?
Ами после зависи от нас. Много зависи дали ще има „после”. Лично аз предпочитам да има"
Top
anti666
Публикувано на: 29.1.2009, 12:10
Quote Post












Аз също бих искал да попитам. За кого са били предназначени тези 40 патрона? В автобуса е имало 35 човека. Тъкмо са щели да стигнат. Защо Мирослав Блажев ги е взел, но оставил в багажа си долу в автобуса? Това не подлежи на никаква логика. Верно, този човек е имал психични отклонения, но не такива да не знае какво прави. В последния момент ли е оставил багажа си там, уплашен от деянието което е зомбиран да извърши. Цялата тази история е много странна. Господа полицаи, в автобуса можеше да има и ваше дете. Този случай не бива да оставяме така. Миналата година подпалиха цял влак, тази година бяха на път да избият цял автобус хора. Искаме да знаем истината.
Как така бързо е стигнала криминалната репортерка от БТВ Миролюба Бенатова. Драмата се разиграва на близо 2 часа път от София. А тя вече присъстваше на обезвреждането му. Къде бяха спецполицаите от
ДОТИ, които имат стандартни процедури при бомбена заплаха? Защо "бомбаджията" беше оставен да бъде обезвреден в присъствието на двама тромави полицаи и една журналистка? Защо Атила миналата година се представяше от името на Движение Воини на Тангра? Верно, участвал е и в други форуми, но единствено от името на Движението се представяше, докато не беше разобличен и пратен да се лекува в специална тема тук? Защо няколко дни преди тази акция той иска от Елтимир в лп да се подписва под всяко негово изречение, че да го цитирал "като му дойде времето"?
Искаме отговори, господин Миков!
Top
Пламен Пасков
Публикувано на: 29.1.2009, 21:19
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Изгонени
Съобщения: 663
Участник # 883
Дата на регистрация: 17-March 07



Аз познавам Миро отдавна.
Той е много добър човек, къс му е фитила и понякога има залитания и кривини, безусловно, но за мен цялата тази ситуация беше много крива. И Миро не е този Атила, който вилня тук миналата година.
Аз лично не вярвам, че той е част от разработка.
Може да съм наивен или тъп, и да не виждам тънки нюанси и обертонове, които други виждат, но аз така смятам.
Фактът е, че пострадали няма.
Факт е, че Миро не само, че никого не е наранил, ами и никого не е нагрубил!
Също факт е, че той даже им се е извинявал и само най-страхливите от пътниците са били наистина уплашени.

Ако ударим чертата на цялото произшествие, имаме:

1. Един отчаян човек, баща на 10 дневно бебе, който в крайна сметка, без да направи нищо лошо, без да окаже съпротива, отива, както казват юристите, за 10 години минимум зад решетките. Лично за мен това неговото е състояние на афект и не адекватна постъпка.

2. Имаме това, което наричат "отвличане".
Но в действителност автобусът даже не е отклонил курса си, и само е закъснял заради случката до крайната си дестинация!
Няма ударен, нагрубен, пострадал, ограбен, унижен.
Има само уплашени.

3. Цялата ситуация приключи не поради някакви адекватни или неадекватни действия на полицаи, армия, психолози или каквито и да е други.
Миро през цялото време държеше контрола и инициативата, и до последния момент направи всичко съзнателно, спокойно, по своя воля. Независимо, че не изпълниха единственното му "искане": да видел обидчика на жена си.
Колко патрона бил имал...Ами и аз да имам пистолет, (не два пистолета), бих се запасил с боеприпаси.
3 пълнителя са 45 патрона, какво толкова не нормално?

И накрая6 за журналисти, психолози и полицаи.
Единственното хубаво на цялото това лошо нещо беше, че видахме на какво примитивно, антипрофесионално ниво са тези хора. И въпреки всичко: самовлюбени и нарцистични.
От една страна - отврат, от друга: при един реален протест или добре премислена акция ги отнасяш като куцо пиле домат и даже няма да разберат откъде им е дошло - толкова са зле.


--------------------
? ????????: ?????? ??????

?????: +7 495 7723295 ????: +7 495 381 2140
???????: +38 0679863269
????????: 0887 814 925
ICQ: 237712745
skype: plamen_paskov
PMEmail Poster
Top
anti666
Quote Post












"И Миро не е този Атила, който вилня тук миналата година."

Ами според админите на news.bg и самата полиция е точно този Атила, който беше баннат оттук.
http://news.ibox.bg/news/id_440566138
Все пак те разполагат с айпи-то му, както и с е-мeйла, от който е писал. А виж, дали авторът на това, Багаин е същия може пък админите на вестник Атака да кажат. Прочети внимателно какво съветва твоя добър познат, сивото вълче Тео (Тюрхан), 17.01.2009

"За всичко си прав, но за едно не си прав тео! за това че в смесените региони няма никакви проблеми и това си е точно така, поне аз живея в такъв регион, но както се вижда тук си имат проблеми някои млади индивиди, със психиката основно в това не си прав. Ти му се усмихваш, говориш му кротко и благо, тои твърди че го гледаш сърдито, че му викаш и го манипулираш с думите си. Просто при тях шизофренията е в напреднал стадий, по горните им техни изблици на културен и цивилизован диалог, си проличава дали не съм прав в думите ми относно психичният им статус. За това на такива индивиди единственното им лекарство е, да им се говори кротко и благо, а когато преминат към открита агресия, да им се трошат главите за охладят страстите и да им се преподаде урок на истински цивилизован диалог. За това те съветвам! събери колкото можеш расистките им теми и публикцаий, съхрани ги при теб, защото в много скоро време ще ми потрябват и ми се иска да ги има някаде записани и съхранени. Наумил съм си нещо! и неиминуемо ще ми потрябват като доказателство. А определено ще бъдат качени на черешата поздрав от мен Мирослав Илиев Блажев - Атила "
http://www.vestnikataka.com/forum/index.ph...c,14588.75.html

Тоз пък Тео май те заплашваше преди от името на ДПС и сивите вълци, ако не ме лъже паметта. Даже и тема беше пуснал за него.
А за пистолета и мунициите дето ги е оставил в багажното. Ако е верно, че това е наистина боен ПСМ, както официално твърдят и че го купил на пазара в Севлиево за 1000лв, последното нещо което би направил е да остави незаконно и много рядко оръжие в багажното, дето може да изчезне. Още повече след като има намерение да "отвлича" автобус. Просто го е скрил там от самия себе си
Top
anti666
Quote Post












В същия стил иска от Елтимир седмица по-късно да се подписва под всеки негов метериал. Вероятно да бъде "качен на черешката" също.
http://eltimir.ucoz.ru/_fr/0/4369651.jpg
А какво е това село Ряховците, на 6 км от Севлиево, откъдето е баща му - всеки може да провери.
Top
anti666
Quote Post












http://kulturni-novini.info/index.php?page...nid=6240&sid=18

Между другото, това теке е тенгрианско. Тук се препполага, че е погребан самия велик Колобър Боян Вениамин. Парадокса е, че турците го празнуват имено на Еньовден.
Нищо чудно, като се има предив и че самия помак Тео твърди, че орхунския надпис в Тува, Русия бил турска протописменост. И че Тангра бил тюркски бог. Сериозно объркване на хронологиите. Но ето го и резултата. Помаци празнуват древнобългарски прaзник.
Top
anti666
Публикувано на: 30.1.2009, 10:58
Quote Post












Вече е повече от ясно, че този Багаин е самия Мирослав Дражев. Прегледайте внимателно тази тема, пусната от него в сайта на Атака. Там си пише, че е от Севлиево. Там пише за турците с главно Т. Вижте и самата тема за какво иде реч. Вижте и обясненията му за древнобългарските титли. Същия стил като Атила от форума на news.bg и този, който се представяше от името на Движението и беше баниран тук.
http://www.vestnikataka.com/forum/index.ph...c,14745.30.html

Пламене, нещо да има да кажеш? Или и теб се е опитвал да качи на черешката?
Пак призоваваме българските власти да видят кой е подбудителя на помакa-националист. Да проверят кой го е снабдил с боен пистолет, на въоръжение само от ДС шефове. Защото намирисва, че подбудителите му може да са хора на държавна служба. А това си е вече държавен тероризъм.
Приятелят му Тео отдавна е предмет на интерес от няколко чужди служби именно за връзки с радикални ислямски терористични организации. И ако МВР сe прecтрува, че нищо не е станало, напълно възможно е други служби пък живо да се интересуват. Защото сме част от ЕС, защото в автобуса можеше да има и техни граждани, както и близки на МВР служители.
И последно по тази тема. Чест му прави на Миро, че все пак не използва оръжието cи. Защото "пушката" от аватара му "Продай си нивата, купи си пушка" беше преднaзначена за българи.
Историята се повтаря 1 към 1 с палежа във влака миналата година.

Top
anti666
Публикувано на: 30.1.2009, 11:11
Quote Post












За да не бъде случайно изтрита от модераторите там, прекопирвам най-важното от Блажев-Атила. Обикновените "детеубийци" атентатори от гара Буново са наречени с главна буква.

"Жалка трагедия сте защомто използвате паметта на избитите от комунистите деца на гара Буново и се опитвате да отричате нещата такива каквито са, че децата ги убиха политиката на коминтерна а не обикновенните Турци"

"Цитат на: Терес в 07 януари 2009, 23:11:07
Ми то за Атилчо- Таркан (турски никнейм) си имаше тук някакви писания че бил цигане....

Хайде и славянският неграмотник се обади неподготвен. Момче, поне вземи и прочети какво означава титлата Таркан в канската йерархия и тогава седни да ми пиши бисери неграмотнико..."
"Май за теб всеки е Турчин когато не се скандира по типично кръчмарски и не ти споделя емоционалните пoлюций"

--------------------------------------------------------------------------------
"Цитат на: Amenhotep в 08 януари 2009, 20:08:32
Или пак си видял някой метъл в рейса и си се стресирал?

Баце, вчера един такъв подобен на тебе само че рокер, се опита да ме стресира! че му се наложи стресово да напусне Севлиево с колата си с въртене на гуми, че инак го бях отнесъл като куцо пиле в домат"

И още, и още. Господа резследващи, пари не искаме за тази работа. Далеч сме и от мисълта, че тази провокация е организирана с официалното знание на МВР. Просто си свършете работата както трябва и намерете подбудителите му. Дори и да са шефове и разни психолози от инситутчета със зловеща слава. А Атила го оставете намира. Това, че не е изпълнил поръчението е достатъчно. Даже му осигурете свидетелска защита.


Top
gеorgi_nz
Публикувано на: 30.1.2009, 11:14
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 384
Участник # 76
Дата на регистрация: 10-August 05



QUOTE (anti666 @ Jan 30 2009, 10:58 AM)
Историята се повтаря 1 към 1 с палежа във влака миналата година.

То и приблизително по същото време беше - предполагам е съобразено с чифутските празници и за целта се налага кръвопролитие.
Обаче този път за голям късмет не успяха.


--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
?????? ?? georgi_nz
PMEmail PosterUsers Website
Top
Пламен Пасков
Публикувано на: 30.1.2009, 15:02
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Изгонени
Съобщения: 663
Участник # 883
Дата на регистрация: 17-March 07



Миро наистина е Багаина от форума на в-к Атака. Такъв стана, след като е получил бан по старата си регистрация: с Атила и с Таркан1300.
Не съм съгласен с гледната му точка, че българите (древните) били тюрки или имали и тюркско. Но с него сме спорили и обсъждали с уважение и с усмивка, бил е винаги точно толкова добронамерен, както се държеше и на записите на телефонните разговори. Аз никога не съм получавал от него закана, грубост или каквато и да е лоша дума без предизвикателство.
Въпреки, че сме спорили много.
За мен той не е банирания тук Атила, който се държеше като див петел. Поне до доказване на противното.
И от news.bg няма как да знаят - дали е същия, освен ако не сте съпоставили неговите IP тук и там.
Миро пишеше и в бгнационалисти, и лоши думи и заплахи не е писал, поне ако не е предизвикван. Въперки, че и там "талибани" има предостатъчно, както знаете.
Ако съпоставите сквернословните оскърбления, с които го заливаха във форума на в-к Атака, и това, което той име отговарял, ще разберете, че нещата са несъпоставими.
Миро пишеше и в Сербест форум, макар и за кратко, преди да направи белята, и във форума на Парадокс. Където основно оказваше морална подкрепа на Ангел. Който отначало уж прие подкрепата, но веднага след случая отново реши, че е бил предмет и цел на разработка, и се разграничи от Миро.
И в двата форума лоша дума към форумци не е писал.
Писа, че е за това към обикновенните турци отношението да е като към обикновенни хора, и да не бъдат смесвани с башибозука на османската империя и с терористите от ТНОДБ-ДПС.
Ако това е туркофилия, туркофил да е.
Пак ви казвам: за станалото аз лично съдя по резултата, а не по възможностите, какво можело да стане или какви били скритите или явни намерения и мотиви.
Резултатът е важен, защото той беше изведен именно и единственно от Миро, и никой по никакъв начине не е моделирал или ограничил поведението му при станалото. То ест, резултатът е изцяло негов, "автосрки", ако може така да се каже.
И той е: закъснял автобус с изплашени пътници и почернен живот на Миро.
И опит за журналюгите и на други лешоядни гниди да заработят дивиденти от станалото.
Ако нещо съм пропуснал, поправете ме.
Не го оправдавам, но наистина ми е жал за него и за детето му.
---
И последно: Тео се самоопределя като делиормански турчин, а не помак. Просто така, за сверка на часовниците. И той, колкото и да сме на диаметрални позиции и да се ритаме по кокоалчетата по форумите, когато тръгне да нарича клането в Батак "махленска свада", не е ислямист и даже люто се караха с Емира (emir_kj) на тази тема.
Мога доста да разкажа за различното между тях двамата, което е много повече от общото, но не искам да разводнявам темата.


--------------------
? ????????: ?????? ??????

?????: +7 495 7723295 ????: +7 495 381 2140
???????: +38 0679863269
????????: 0887 814 925
ICQ: 237712745
skype: plamen_paskov
PMEmail Poster
Top
anti666
Публикувано на: 31.1.2009, 20:22
Quote Post












Въобще не ме интересува дали този Тео е делиормански турчин или помак. На теб Пламене логиката ти куца нещо. Казваш, че тоя Блажев се е афектирал и просто действал импулсивно. А горе сам си пише, че това го обмисля доста отдавна. А как пък така си оправи отношенията с тоя Тео, като само преди месеци те заплашваше от името на терористична организация. Да припомня;
http://www.voininatangra.org/modules/ipboa...t=ST&f=6&t=1885

Разбери ме правилно, аз Мирослав Блажев не казвам дали е добър или лош. За мен той е просто един нож в чужди ръце, който не си е свършил както трябва работата. Сега ще го изкарат невменяем, което значи че няма никаква правна сила каквото и да каже. Като го надрусат за месец с психотропи и електрошокове след това няма да има значение какво говори. Режимът взе да бие отбой с този случай. Днес имаше някакъв психолог по "Сеизмограф", който със заучени фрази ни обясни че сме маргинали и там както си му е реда, че трябва да бъдем следени. Но явно е че те искат да приключат със случая. До следващия атентат, както и Бойко Борисов си казва.
А след като си си писал толкова време с него и експертите казват, че е психопат - значи те е качил на черешката и теб.
Другият вариант, който твърдим тук е, че си е бил съвсем нормален, но други го изкарват на луд. След като не си изпълни задачата. Мотивите ясно са посочени по-горе. Тези други са същите, дето всеки ден правят на луди един цял народ.
Има и трети вариант - че ти самия се правиш на луд, като отказваш да видиш очевидното.
Top
Пламен Пасков
Публикувано на: 31.1.2009, 20:51
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Изгонени
Съобщения: 663
Участник # 883
Дата на регистрация: 17-March 07



С Тео отношенията ми са "частично" оправени, защото се оказа, че не той е автора на онзи чат. Но си оставаме диаметрални принципни противници без никакви компромиси на тази тема. И няма смисъл да ми се вменява адвокатство и смяна на позицията за неща, за които това не е така.
Блажев се е готвил.
Човек може да набере афект и да направи необмислени и глупави постъпки на емоционална основа. Подготовката не винаги е доказателство за отсъствие на емоционалния мотив като основен. Тя поставя под въпрос само импулсивността.

Но не смятам повече да го дискутирам този въпрос.
Щом съм на черешката и засега условно луд...не виждам смисъл...диагнозата ми е поставена.
Въпреки, че миналата седмица отново ме прегледаха и ми дадоха заключение: клинично и психично здрав.
Мога да го сканирам и публикувам за невярващите.
Но както и да е, хората с белите халати може и да са пропуснали нещо...стават и грешки.


--------------------
? ????????: ?????? ??????

?????: +7 495 7723295 ????: +7 495 381 2140
???????: +38 0679863269
????????: 0887 814 925
ICQ: 237712745
skype: plamen_paskov
PMEmail Poster
Top
anti666
Quote Post












"Щом съм на черешката и засега условно луд...не виждам смисъл...диагнозата ми е поставена."

Не изопачавай по чифутски думите ми. Просто казвам, че този "добронамерен националист" от помашко село докато сте си писали с усмивка се е разхождал с боен незаконен пистолет и е чакал хора в центъра на Севлиево да ги прeбива. Виж пак този съвет към Елтимир;
"Привидно се направи на такъв какъвто се отвърщаваш с цялото си същество, за да вникнеш в подлата душица на врагът си и да му отнемеш защитните сили и оръжия а от там нататак го тъпчи и мачкаи на земята най-безмилостно."

Така че казвам, че или си сгрешил в преценката с него или пък това въобще не е битов проблем за някакво си несъществуващо ПТП, както го умаловажаваш. Никой не те изкарва теб за луд. Просто казвам, че тия, с които си кореспондираш хич не са толкова "добронамерени". А сега като стана жега, Атила не бил оня Блажев, Тео не бил оня Тюрхан. Може би и Радев не е онзи Вотан, който пишеше тук? Навързани са като свински черва и тия ги обяснявай на други, не в този форум. Щото за да имаме сега по-малко посетители от тези на "Атака" и нови материали в сайта да не са качвани от година пръст имат именно тези зад кадъра - режисьорите.

За да завърша и аз с този слуай - просто извода е внимавайте с кого си кореспондирате. Щото ей ги резултатите. Ако онзи Блажев беше потопил в кръв с ПСМ-а си автобуса и после каже "Ами Елтимир или Пасков ме насъскаха да го направя" нямаше да те чакат много да се обясняваш. По член 20 от НК за подбудителство и член 97 - престъпление против републиката щеше да отнесеш минимум 3 годинки ефективна присъда.
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020